Generálny riaditeľ spoločnosti ShapeShift: Váhy spoločnosti Facebook môžu nahradiť každú menu Fiat

Váhy

Generálny riaditeľ a zakladateľ krypto burzy ShapeShift, Erik Vorhees sa domnieva, že Libra spoločnosti Facebook je lepšia a môže účinne nahradiť akúkoľvek fiat menu na svete, vrátane amerického dolára. Na Twitteri závit včera predložil Vorhees svoju podrobnú analýzu toľko prešpekulovaného stablecoinu.

V tweete Vorhees pripustil, že digitálna mena Facebooku má potenciál zmeniť podobu finančných transakcií v globálnom meradle. Poukázal však tiež na to, že výhody neprichádzajú bez kritických negatív, ktoré si vyžadujú dôkladné zváženie pred nevyhnutným masovým prijatím Váh..

Váhy

Za projektom Váh stojí 28 najväčších svetových spoločností vrátane spoločností Visa, PayPal, Spotify a Uber. Je to obrovský krok Facebooku k vytvoreniu všeobecne akceptovanej decentralizovanej meny..

1 / Myšlienky na Váhy (a moja prvá tweetová búrka!): Najskôr sa na chvíľu oddiaľte a uvedomte si, ako ďaleko toto odvetvie prišlo. Najväčšie spoločnosti na svete teraz spúšťajú kryptomeny. BOOM.

– Erik Voorhees (@ErikVoorhees) 18. júna 2019

Hlavným prípadom použitia Váh sú platby typu peer-to-peer, existujú však plány na podporu platieb v obchode, integrácie do systémov Point-of-sale a partnerských aplikácií, ako sú Uber alebo Paypal. Ešte dôležitejšie je, že menu je možné odosielať alebo prijímať pomocou vlastnej Calibry spoločnosti Facebook peňaženka, ktorý by mal samostatnú aplikáciu a integráciu do WhatsApp a Facebook Messenger.

Podľa Vorheesa sa tejto mene darí uľahčovať plynulé finančné transakcie bez zapojenia bánk a iných vzájomných obchodov. Libra coin tiež tromfuje hlavné digitálne meny v tom, že nebude trpieť rovnakou volatilitou ako oni, keďže je viazaná na kôš globálnych fiat mien vysokej váhy vrátane dolára, eura a jenu.

„Váhy ďalej prijali (skvelé) rozhodnutie NEDOSTATOČNE sa zálohovať iba v USD. To má závažné dôsledky. Váhy sa pravdepodobne môžu stať strednodobým nahradením akejkoľvek jednej vládnej nekrytej meny. Váhy sú, pravdepodobne, nadradené / vyššie ako americký dolár. “

Váhy budú „slúžiť masovému trhu“

Iniciatíva kryptomeny Facebooku poskytuje riešenia dvoch problémov v tradičných finančných transakciách – rýchlosti a neprimeraných poplatkov sprostredkovateľov. Ak svoj plán uspeje, platby by sa mali stať rovnako ľahkými ako posielanie fotografií, ako rád hovorí šéf Facebooku Mark Zuckerberg. Kryptomeny boli vyvinuté preto, aby ponúkali riešenia aj týchto problémov, najmä stabilné mince ako kontroverzný Tether a Gemini Dollar. Vďaka čomu je Libra jedinečná, je potenciálna rýchlosť, akou by sa mohla osvojiť v celom rozsiahlom ekosystéme Facebooku.

Možné rýchlostné nerovnosti vpredu?

Podľa Vorheesa je viazanie Váh na vládne aktíva, ako sú nekryté meny, dvojsečnou zbraňou. Meny, ktoré sú viazané na fiat, majú tendenciu „zlyhávať v porovnaní s tvrdými aktívami (bitcoin, zlato atď.)“. Je to z dôvodu znehodnocovania fiat mien politikmi, ku ktorému dochádza vždy, keď vláda vytlačí viac peňazí, čo naruší kúpnu silu.

Vorhees tiež predpovedá, že váhy Facebooku budú podrobené dôkladnej kontrole vládami po celom svete, kde plánuje pôsobiť. Aj keď sa zdá, že gigant v sociálnych sieťach má zdroje potrebné na to, aby mohli regulovať vo svoj prospech, Vorhees dúfa, že majú „gule“, aby to skutočne mohli urobiť, napriek prísnym regulačným prostrediam.

17 / Váhy sa tiež môžu stať bičujúcim chlapcom kryptomeny. Keď budú politici na svete rozčúlení, keď majú spochybniť svoju fiatovú nadvládu, vyzvú FB, aby za to odpovedal. Tieto boje, ktoré sa budú hrať v nasledujúcich rokoch, budú fascinujúce.

– Erik Voorhees (@ErikVoorhees) 18. júna 2019

Milovníci kryptomeny sa rozchádzajú v názore na Váh. Zatiaľ čo niektorí tento nápad ocenili, iní pokračovali v bití obeživa a zakladateľa.

Tí, ktorí sú proti Váham, čerpajú stimul z početných porušení bezpečnosti a údajov, ktoré boli o platforme hlásené. Na Twitteri sa často šíria rozhovory o zaujatosti a kontrole používateľov na Facebooku, pričom sa špekuluje o tom, že Facebooku nemožno dôverovať v súvislosti s financiami používateľov kvôli ich pestrej minulosti so súkromím..

Zabavil Facebook už nejaké Váhy, pretože používateľ nesplnil „komunitné normy“

– zerohedge (@zerohedge) 18. júna 2019

Facebook však vyhlásil, že všetky transakcie, história a údaje o používateľoch sa uskutočňujú nezávisle na sociálnej sieti a s údajmi používateľov sa nebude manipulovať kvôli reklamám ani iným neoprávneným účelom..

Podľa generálneho riaditeľa Facebooku Marka Zuckerberga: „Je to decentralizované – to znamená, že ho riadi veľa rôznych organizácií namiesto iba jednej, čo robí systém celkovo spravodlivejším.“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me