Prieskum zisťuje, že je pravdepodobné, že GlobalCoin spoločnosti Facebook vyvolá záujem o krypto

Facebook Blockchain

V súčasnej podobe sa malé percento bežnej populácie ponorilo do kryptomeny. V skutočnosti a prieskum zadaný skupina rizikového kapitálu Blockchain Capital začiatkom tohto roka odhalila, že iba 9% z 2 029 respondentov, dospelých Američanov, má peniaze v bitcoinoch. A čo viac, pokles o 89% naznačuje, že počuli o bitcoinoch, čo zdôrazňuje, že väčšina sa bojí alokovať kapitál do tohto priestoru.

Facebook Blockchain

Nový prieskum však naznačuje, že kryptomena a blockchain od tímu Facebooku to zmenia a môžu podnietiť prijatie tejto novej triedy aktív alebo niektorých jej podmnožín, ako nič predtým..

Investičný záujem spoločnosti Crypto To Entice od spoločnosti Facebook

Napriek svojmu postaveniu ako gigant v oblasti sociálnych médií sa Facebook snaží odvetvovať do nových priemyselných odvetví. Správy zverejnené minulý rok začali naznačovať, že miláčik v Silicon Valley sa zaoberá digitálnymi aktívami a technológiou účtovných kníh, konkrétne v snahe preniknúť do digitálnych platieb.

Len nedávno sa táto správa zdanlivo potvrdila, keďže agentúra Reuters prezradila, že Facebook založil vo Švajčiarsku dcérsku spoločnosť s názvom „Libra“, ktorá je údajne pobočkou zameranou na finančné technológie..

A ďalšie správy, ktoré citovali známe zdroje, odhalili, že Váhy sú sústredené okolo digitálneho majetku podporovaného spoločnosťou Facebook, ktorý je interne prezývaný „Globalcoin“ – je to divný názov, ako vieme. Očakáva sa, že globalcoin bude a

A uskutočnený prieskum spustením LendEDU naznačuje, že ak sa spustí digitálne aktívum Facebooku, stane sa obrovským katalyzátorom prijatia kryptomeny a zlepšenia vnímania priemyslu verejnosťou.

Štúdia zverejnená začiatkom tohto mesiaca poznamenala, že 18% z 1 000 respondentov by bolo úplne priateľských k investovaniu do kryptomeny Facebooku. Toto 18% je evidentne vyššie ako 9% už v kryptomene – dobré znamenie.

V nasledujúcej otázke 57% uviedlo, že v porovnaní s inými digitálnymi aktívami investuje do Globalcoinu, alebo ako sa to bude volať pri štarte..

Čistý prínos pre bitcoiny?

To všetko smeruje k sentimentu, že spustenie tohto podniku upevní digitálne aktíva ako životaschopnú súčasť každodenného života spoločnosti. Pomôže ale Globalcoin prijatiu decentralizovaných kryptomien, konkrétne bitcoinu?

Podľa Mika Novogratza z Galaxy Digital by to mohlo byť práve to. Bývalý hotshot z Wall Street, ktorý je v súčasnosti známym investorom do kryptomien, minulý týždeň pre CNBC uviedol, že „Facebook je pre ekosystém mimoriadne dôležitý“ a dodal, že toto tiché schválenie technológie stojacej za bitcoinmi je zreteľné..

Dokonca uvádza, že na rozdiel od všeobecného presvedčenia, Globalcoin pridá do necentralizovaného ekosystému kryptomeny pridanú hodnotu, nie ju odčíta.

Nie je jediný výkonný pracovník v odbore, ktorý si to myslel. Ari Paul, zakladateľ spoločnosti BlockTower Capital, vo svojom vlákne na Twitteri zverejnenom v 1. štvrťroku 2019 poznamenal, že zatiaľ čo takzvané „coporatecoiny“ budú fungovať intranetovým spôsobom, budú pomáhať bitcoinu podobnejším internetu..

Investor vysvetlil, že Globalcoin a jemu podobné sú neodmysliteľne „nezaujímavé“ pre križiakov Bitcoinu, ktorí sú zamilovaní do odporu voči cenzúre, nemennosti, bezpečnosti a systémov peer-to-peer. Dodáva, že centralizované kryptomeny „dramaticky zvýšia globálny záujem“.

1 / Stále viac to vyzerá, že rok 2019 bude rokom krypto intranetu (alebo povolených blockchainov alebo bankcoinov a corporatecoinov), nech už im chcete hovoriť čokoľvek.

– Ari Paul ⛓️ (@AriDavidPaul) 1. marca 2019

Pri stanovovaní hypotetického scenára Paul píše, že ak 10% používateľskej základne Globalcoinu, ktorú podľa jeho odhadov predstavuje 300 miliónov, nakoniec „zakopne o bitcoin“, táto komunita by sa okamžite zdvojnásobila..

Niektorí však boli k tejto teórii trochu skeptickí. V reakcii na to, ako spoločnosť JP Morgan uviedla na trh svoje vlastné digitálne aktívum, sa dnes neslávne známa spoločnosť JPM Coin, Brad Garlinghouse, výkonný riaditeľ spoločnosti Ripple Labs, vydal na Twitter a tvrdil, že inštitucionálny stablecoin je podobný spusteniu „AOL po IPO spoločnosti Netscape“.

A ako dodáva Travis Kling z Ikigai Capital Management, JPM Coin pripomína skôr tabuľku Google alebo tabuľku Excel, ako decentralizovanú sieť bez povolení v bitcoinoch. Tieto vtipy prepožičiavajú teóriu, že centralizované digitálne aktíva môžu brzdiť rozvoj bitcoinu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me