בתוך PlotX: שוק חיזוי מבוזר חדש בהשראת Uniswap

PlotX

אחד הדברים הנהדרים במערכת האקולוגית של את’ריום כרגע הוא האופן שבו יש עושר כה רב של משאבים, שתוצאתם היא הגעתם המתמדת של פרויקטים חדשים לחלל..

PlotX הוא בין אותם פרויקטים חדשים, והוא מגיע כמצטרף למגזר הצעיר אך המבטיח של שוקי החיזוי המבוזרים. יישומים אלה מאפשרים למשתמשים להמר ללא הימורים על כל סוג של נושאים, כאשר הפרס על הימורים נכונים הוא – ניחשתם נכון – רווח.

לכן, כאשר PlotX הוא הפרוטוקול החדש ביותר על הבלוק, בואו ונצלול עמוק יותר לפרויקט הרומן הזה ולמה שהוא מביא לשולחן..

מה זה PlotX?

אז אנחנו כבר יודעים ש- PlotX הוא מבוזר פרוטוקול חיזויים. עם זאת, בניגוד לכמה פרויקטים אחרים בתחום התחזיות, PlotX עושה שימוש במודל יצרני שוק אוטומטי (AMM), כלומר פרוטוקול המסחר הפופולרי Uniswap, בניגוד למערכת פנקסי הזמנות..

משמעות הדבר היא כי עבור כל שוק חיזוי שנפתח על גבי PlotX, נוצר מאגר נזילות של אסימונים לתמיכה בבסיס המסחר בשוק זה..

זום פנימה, PlotX אינו משמור, כלומר אתה שומר על שליטה מלאה בכספיך בזמן שאתה משתמש בפרוטוקול. מחוץ לשער, הפרויקט מאפשר למשתמשים ליצור שווקים של שעה, יום אחד או חודש המבוססים על זוגות קריפטו, למשל. האם יחס BTC-USDT יהיה גבוה יותר בעוד חודש אחד. תשלומי תגמולים הם מיידיים, ולכן אין להתעסק בתהליך תביעה כלשהו באמצעות צד שלישי.

בעוד הפרויקט עדיין צעיר ובשלב האלפא שלו, הוא קיים ברשת המבחנים של קובאן של את’ריום. זה כדי להבטיח שהכל יבדוק עם הפרוטוקול של PlotX לפני שהוא יופעל ויהיה מטפל בהון רציני. אך עשרות משתמשים כבר נהרו לפתוח את שווקי המבחן שלהם, כך שהדברים עברו לפי התוכנית עד כה.

אם אתה מעוניין להרים איזה ETH testnet כדי לתת ל- PlotX סיבוב מוקדם, תוכל לבקש מעט KETH מה- ברז קובן.

יישובים מתמטיים

פתרונות סכסוך בשוק, שבהם המשתמשים לא מסכימים לגבי תוצאת שוק נתון, הם ביצה גדולה לכל פרויקטי החיזוי המבוזרים. PlotX מתמודדת עם נושא זה על ידי התמקדות בשווקים לא סובייקטיביים שניתן לקבוע מתמטית. באתר הפרויקט מציינים:

“הרעיון עם PlotX היה להתרחק משווקים הדורשים דעות סובייקטיביות בעת התיישבות השוק, ולהפחית את סיכויי המחלוקת … PlotX, כרגע, מספקת את היכולת ליצור רק את השווקים שעבורם יכולים להיות יישוב מתמטי. הסיכוי הנדיר לסכסוך הוא כאשר אורקל לא מצליחה לפרסם את מחיר נכסי הצפנה בזמן הסדר השוק. “

באופן ספציפי, PlotX משתמשת ב- Chainlink ובאורקלות Provable לצורך הסדרי המחירים שלה. ומכיוון שתהליכים ברשת עשויים להיות רגישים למניפולציה, הקהילה של PlotX הציעה “להזין ממוצע של מספר מקורות [מחיר] באמצעות Chainlink.”

במקרה שיש צורך ברזולוציה נדירה, PlotX משתמשת במערכת ממשל מקוונת בה פוסק פתרון סכסוכים שופט. חברי הפאנל יצביעו על ידי בעלי העניין בפרויקט.

תחזיות ממונפות

היבט מרכזי נוסף בפרוטוקול PlotX הוא האופן בו הוא מפעיל באופן מקומי עמדות חיזוי ממונפות. המשמעות היא שמשתמשים יכולים לגשת לעסקאות שלהם בדרגות סיכון שונות.

באופן ספציפי, PlotX מציעה מינוף 1x, 2x, 3x, 4x ו- 5x לסוחרים. ברירת המחדל היא המיקום החד-פעמי, שאותו פתיחה גורמת למשתמשים להעמיד 20% מהנכסים המושקעים שלהם. בהרחבה, מיקום פי 5 פירושו שסוחר יצטרך להעמיד 100% מהנכסים שהונחו על מנת להמר. מינוף 5x מביא פי 5 את התגמולים אם החיזוי שלך בסופו של דבר מתארך, אבל אתה גם תאבד הכל אם ההימור שלך היה שגוי.

פרוטוקול המופעל על ידי הקהילה

PlotX לא מטפלת רק בסכסוכים עם הממשל ברשת. הפרויקט כולו הוא פרויקט מבוזר, קהילתי, שמופנה ברשת על ידי המשתמשים בו.

כדי להתחיל, עם זאת, הקהילה של PlotX תהיה מנוהלת על ידי רשות מבצעת קטנה שחבריה מצביעים על ידי הקהילה. באתר הפרויקט מסבירים:

“[A] n מועצה מייעצת תוקם כדי להקל על החלטות הדורשות אינטראקציה עם העולם שאינו בלוקצ’יין וכן לשלוט בכמה מהתרחישים הקיצוניים יותר … למועצה המייעצת אין זכויות משמורת על מאגר הקרנות … עם כל חבר דירקטוריון. עלול להיות מוחלף בכל עת באמצעות תהליך הצבעה לחברים. בדרך זו, בזמן ההשקה למנה, הקהילה תבחר בחמישה חברי מועצה מייעצים. “

יתר על כן, בוני הפרויקט מתכוונים לבטל את הוועדה המייעצת לאורך זמן, כך ש- PlotX תוכל להתקדם בהתמדה לעבר ביזור מלא..

PLOT טוקנומיקה

האסימון המקורי של PlotX הוא PLOT, שיש לו הצעות ערך מרובות.

ראשית, שוקי PlotX דורשים תשלום בתעריף ETH או PLOT להפעלה. 50% מדמי ה- ETH שנצברו משמשים לרכישת PLOT ממרכזיות מבוזרות, ואילו 50% האחרים מה- ETH המצטבר מכסים דמי גז. כל עמלות העלילה שנאספות נשרפות כדי לייצר מומנט דפלציוני באסימון.

לאחר מכן, PlotX עושה שימוש בתוכנית בונוס הפניה, שבה סוחרים מרוויחים תגמולים של $ bPLOT (שהם 1: 1 עם PLOT) עבור הפניית אחרים לפרוטוקול. ניתן להשתמש ב- $ bPLOT אלה להימורים נוספים ב- PlotX, מה שמסלול הדרך להרוויח יותר תגמולי PLOT. 

שלישית, PlotX מפעילה מערכת כריית קהילה עבור PLOT. משמעות הדבר היא כי טיפות אוויר של PLOT יישמרו לפרויקטים אחרים שאם יצביעו להם יקבלו תגמולים של $ bPLOT, מה שמאפשר זרמים חדשים של משתמשים להשתתף בשווקי PlotX ולהרוויח תגמולי PLOT..

יתר על כן, קמפיין “הימור ושחק” עומד גם כן על הפרק. פירוש הדבר שהמחזות יכולים להמר על אסימוני ה- PLOT שלהם על מנת להיות זכאים להרוויח תגמולים רבים יותר ממה שהם היו מסוגלים בדרך כלל.

לסיום, PlotX מציעה תוכניות כריית ניהול וכריית נזילות, אשר יתגמלו את משתתפי הממשל ואת ספקי הנזילות של PlotX באמצעות אסימוני PLOT..

קנה מידה לעתיד עם רשת Matic

הביקוש לשטח חלל אתריום גבר השנה, וזה העלה את עלות עסקאות אתריום השנה מעלה..

לפיכך, יישומי ה- Ethereum מכל רחבי המערכת האקולוגית חשים את הלחץ לאמץ פתרונות קנה מידה של שכבה -2, כאשר הם נבנים על גבי אתריום, יכולים להאיץ ולהוזיל את העסקאות באופן דרסטי. החדשות הטובות הן שמגוון פתרונות L2 באמת מתחילים לבוא לידי ביטוי סביב Ethereum כרגע, מה שאומר של- PlotX יש אפשרויות קנה מידה.

בהמשך, צוות הפרויקט זיהה את פרויקט L2 Matic Network כטכנולוגיית קנה המידה הפוטנציאלית שלה. בהודעה בשבוע שעבר אמר PlotX:

“פתרונות L2 יהיו חשובים כדי להפוך את PlotX לסופר מהנה ופשוט. אנו מאמינים ששיתוף פעולה זה עם MATIC יכול לספק לנו את ההדרכה הנכונה להשיג זאת בעזרת הפלטפורמה והמומחיות שלהם. “

סיכום

PlotX הוא פרויקט מבטיח שמגיע בשעה בשלה במערכת האקולוגית של DeFi.

בטח, יש כבר כמה שוקי חיזוי מבוזרים אחרים ברחבי החלל, כמו אוגור ואומן. אבל הדברים עדיין כל כך מוקדמים שיש ללא ספק הרבה מקום לפרויקט נוסף הממוקד ב- AMM להיכנס לאור הזרקורים.

בתוך שנים ספורות, שווקים כמו PlotX עשויים להפוך לשכיחים הרבה יותר, אך נקודה זו לעולם לא תגיע אלמלא העבודה החלוצית הנעשית בשטח כעת. בינתיים, הפרויקט הוא עוד פרויקט שממשיך לשמור על מכ”ם ה- Ethereum שלך קדימה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me