אפל אומרת לא לכרייה ניידת, להרוויח בתוך האפליקציה

כריית אוסרים על App Store

אפל עדכנה לאחרונה את הנחיות סקירת App Store המפרט אילו סוגי פונקציות, תכונות וסוגי אפליקציות מותרים ב- App Store שלהם. הרשימה כוללת הנחיות חדשות בנוגע לאופן שבו אפליקציות יכולות ולא יכולות לקיים אינטראקציה עם מטבעות קריפטוגרפיים ו- ICO. באופן ספציפי, כל כריית קריפטו ניידת אסורה, וכל אפליקציה שקיימת אך ורק כדי להקל על השתתפות ICO תיאסר.

כריית אוסרים על App Store

אפל מפילה את כף הרגל הדיגיטלית שלהם

רוב הטלפונים החכמים כיום מופעלים על ידי אנדרואיד או גרסה לא רשמית כלשהי של אנדרואיד. לדוגמה, טלפונים חכמים מתוצרת סינית, אשר הופכים פופולריים יותר ויותר ברחבי העולם בשל עלותם הנמוכה והתכונות התחרותיות שלהם, פועלים באופן בלעדי בגרסאות אנדרואיד. עם זאת, אפל עדיין שומרת על עמדת שוק חזקה באזורים רבים בעולם. ככזה, מה שאסור בחנות האפליקציות של אפל יכול להשפיע באופן משמעותי על תעשיות אחרות בכללותן.

ההנחיות החדשות כללו מספר הוראות ספציפיות בנושא מטבעות קריפטוגרפיים. בואו נסתכל על אלה עכשיו ונבחן האם השפעה יכולה להיות.

פריט 2.4.2 קובע כי אפליקציות צריכות להיות חסכוניות בחשמל ו”אינן צריכות לרוקן את הסוללה במהירות, לייצר חום מוגזם או להפעיל עומס מיותר על משאבי המכשיר “..

נשמע מוכר? לאחר מכן, אפל אומרת בבירור כי כל אפליקציה העוסקת בכריית מטבעות כלשהי אינה מורשית. זה גם מציין במפורש שמודעות המוצגות בתוך אפליקציה גם אינן יכולות לעסוק בכרייה מכל סוג שהוא. זו ככל הנראה תגובה לפרסומות בסגנון Coinhive שעשויות לנסות להשתמש במשאבים לכריית מונרו.

בהמשך המסמך בסעיף 3.1.5 (ב), שכותרתו “מטבעות קריפטוגרפיים”, ישנן חמש הוראות שצוינו כפי שהן מתייחסות ספציפית לקריפטו..

ההנחיות קובעות את הדברים הבאים – ארנקים מותרים, כרייה סלולרית אינה מורשית (אך חיבור לשירות כריית ענן הוא בסדר), מותר לאפליקציות שמתקיימות אינטראקציה עם מרכזיות, יישומים שמאפשרים ICO חייבים “לבוא מבנקים מבוססים, חברות ניירות ערך, חוזים עתידיים. סוחרי עמלה, או מוסדות פיננסיים אחרים שאושרו “וזה רק דיבורים מהודרים כשאומרים שהם בעצם לא מורשים. זה כנראה משאיר יוצא מן הכלל למפעילים כמו Coinbase אשר ככל הנראה יש רישיונות מסוג זה, אם כי Coinbase אינו מתקשר עם ICO..

ההוראה הסופית היא מפתיעה במקצת. הוא קובע כי אפליקציות “אינן יכולות להציע מטבע להשלמת משימות, כגון הורדת אפליקציות אחרות, עידוד משתמשים אחרים להוריד, פרסום ברשתות חברתיות וכו ‘.”

מה שמפתיע ביישום זה שכבר קיימות מספר אפליקציות בהן משתמשים מתוגמלים בסוגים שונים של מטבע בתוך האפליקציה עבור השלמת המשימות. מטבע בתוך האפליקציה, אם כי בדרך כלל אינו סחיר, ניתן לקנות בכסף אמיתי. זו נשאלת השאלה, מה אם אפליקציה רוצה לקבל מטבע משלה בתוך האפליקציה שהוא גם מטבע קריפטוגרפי סחיר? ומה אם לקריפטוגרפיה לאפליקציה הזו יש ערך רק בתוך מערכת המשחק עצמה, כלומר, היא לא זמינה בשום מרכזיה גדולה? זה מעמיד בספק מספר דברים לגבי אופי המשמעות של להיות מטבע קריפטוגרפי לעומת מערכת נקודות סחירה בלבד.

בואו נסתכל על זה מדרך אחרת. בואו נדמיין שחברת תעופה מציעה קילומטרים של חברת תעופה בתמורה להשלמת משימות באפליקציה. זהו תרחיש די מציאותי. עכשיו בואו נדמיין שאותה חברת תעופה מאפשרת לאנשים פרטיים לסחור בנקודות תעופה עם משתמשים אחרים, מה שהם עשויים לעשות תמורת מזומנים או דברי ערך אחרים. למרות שאין שום טכנולוגיית מטבעות קריפטו מעורבת, איך זה יהיה שונה?

סביר למדי שמה שאנחנו רואים הוא תגובה למה שהחברה רואה כאיום ספציפי. עם התפתחות המטבע הקריפטוגרפי, סוגים אלה של כללי הגזמה עשויים לבוא וללכת עם הזמן.

האם אפל נגד קריפטו?

בימים אלה נראה כי תאגידים רבים מדברים באופן פעיל נגד או מנסים לערער את המטבע הקריפטוגרפי. כמה דוגמאות לכך יהיו בנקים המסרבים לטפל בקריפטו בשום צורה שהיא, ורשתות תשלומים כמו ויזה שטוענות שהם נגד מטבעות קריפטו באופן כללי..

לעומת זאת, אפל לא נראית ישירות נגד קריפטו. הכללים שלהם אכן מאפשרים מקום לא מבוטל מבחינת הצעת ארנק ותמיכה בחליפין. הבחירה שלהם לא לאפשר ICO אינה מפתיעה במיוחד, ויכולה להיות רעיון טוב. עם זאת, הבחירה להגביל את הרווחים של קריפטוקו באפליקציה היא מעט מוזרה. הניחוש הטוב ביותר שלנו הוא שהם יישמו את זה על מנת לעמוד בחוקים נגד הלבנת הון.

ההוראות נגד כרייה ניידים קיימות ככל הנראה כדי להפחית את הסיכוי שמשתמש שאינו יודע שהטלפון שלו יהרס ביעילות על ידי הגדלת משאבי המכשירים למשך ימים רצופים. יכולות להיות גם חששות לפציעה בהתבסס על התקנים שמתחממים מדי מפגישות כרייה ניידות במרתון.

אז בקיצור, אפל אינה מטבע הדברים אנטי-קריפטוגרפית. עם זאת, נראה שהם מבחינות מסוימות מעט זהירים מדי ואולי ניתן לטעון כי הם מוגנים מדי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me