מנכ”ל בינאנס מגיב לג’אב הלוהט של בוטרין בבורסות ריכוזיות

בינאנס ויטליק בוטרין

לאחרונה רֵאָיוֹן עם ג’ון אוונס ב- TechCrunch Sessions: Blockchain, היוצר המשותף של את’ריום, וויטיק בוטרין, העיר הערה שהרעידה את עולם הקריפטו. באופן ספציפי, הוא אמר כי הוא מקווה שכל חילופי המרכזים “נשרפים בגיהינום כמה שיותר”. מנכ”ל Binance צ’אנגפנג ג’או, הידוע יותר בשם “cz”, הגיב לתגובה בחשבון הטוויטר שלו.

בינאנס ויטליק בוטרין

Buterin Vs. בורסות מרכזיות

נשאלת השאלה מה יש לוויטליק בוטרין נגד חילופי ריכוז?

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

באופן כללי, הטיעונים העיקריים באופן כללי נגד חילופי ריכוז הם שהם מציגים נקודת כישלון יחידה ומטרה קלה להאקרים ללכת, וכי הם משמשים כשומרי סף להחליט מה הפרויקטים לרשום ואילו מהם להתעלם.

מצב זה רק החמיר בחודשים האחרונים מכיוון שבורסות גדולות כמו בינאנס דורשות דמי רישום גדולים מראש. בחלק מהדיווחים עולה כי רישום ב- Binance יכול לעלות לפרויקט יותר ממיליון דולר. על פי TechCrunch, דמי הרישום עשויים להגיע גם ל -10 עד 15 מיליון דולר.

עם עמלות רישום כה תלולות, המשמעות היא שרק ICO מהונדסים ופרופיליים במיוחד יש סיכוי להירשם בבורסה גדולה. פרויקטים שאינם מחזיקים ב- ICO יכולים להישאר בחושך מכיוון שלא יהיו להם קרנות ההקמה הדרושות כדי להירשם.

נראה כי היבט זה של שומר הסף הוא שמפריע ביותר לבוטרין. מטבעות קריפטו אמורים להיות כוח דמוקרטיזציה המאפשר לכל אחד להתחיל פרויקט חדשני ללא צורך ברשות מרכזית שתיתן לו אישור לכך. לכן כל אחד יכול ליצור אסימון או דאפ על את’ריום ללא צורך באישור קרן את’ריום.

מנכ”ל Binance: היה נחמד, בבקשה

נשאלתי כמה פעמים, מחדש: “כוויליק נשרף בגיהנום”.

בואו לא נאחל לאחרים "תישרף בגיהינום". שיהיה לנו לב גדול יותר ונעריך את העובדה שאנחנו חלק ממערכת אקולוגית … pic.twitter.com/4QYGKus0Gk

– CZ Binance (@cz_binance) 10 ביולי 2018

לאחר הרבה דרישות, מנכ”ל בינאנס צ’נגפנג ג’או שחרר תגובה אחידה בחשבון הטוויטר שלו לטענותיו של בוטרין. לדבריו, אנחנו לא צריכים “לאחל לאחרים ‘לשרוף בגיהנום'”, ולכולנו “יהיה לב גדול יותר”.

הטיעון העיקרי שלו הלך בערך כמו זה. אלמלא בורסות ריכוזיות, “לכל המטבעות יהיה פחות נזילות”, והתעשייה עצמה תהיה קטנה יותר והמפתחים איטיים יותר. הוא הוסיף בפרק שני שלדעתו, “ביזור הוא אמצעי, לא מטרה.” וכי אין “שום ביזור מוחלט” בגלל הפרויקטים שיש עדיין צוותי ליבה.

הוא סגר את הערותיו באומרו כי הוא “הכל למען בלוקצ’יין / ביזור / חופש”, אך כי הוא “לא היה רוצה” לשרוף בגיהנום “לאף אחד או משהו”..

מה הפיתרון הטוב ביותר?

האמת המצערת היא שגם לבוטרין וגם לג’או יש נקודות תקפות. עם זאת, קשה להגן על עמלת רישום בתוספת של 10 מיליון דולר על בעצם ביצוע כלום. ספק אם לוקח לבינאנס יותר מכמה שעות של כוח אדם להוסיף אסימון ERC-20, ולא הרבה יותר מזה להוסיף להוסיף מטבע קריפטוגרפי שהוא מזלג של משהו שכבר נתמך כמו ביטקוין או דאש.

על אותו הערה, גם חילופי מבוזרים אינם חפים מפגמים.

מרכזיות מבוזרות המופעלות באמצעות Ethereum יכולות להיות מסורבלות ולא מזמינות עבור משתמשים חדשים. כל פעולה המתבצעת בבורסה מבוזרת מחייבת תשלום אגרות דלק, בין אם זו ביצוע הזמנה או ביטול הזמנה. אך היתרון בבורסה מבוזרת הוא שהם לעולם אינם דורשים דמי רישום, וניתן לסחור בכל נכסי Ethereum גדולים או קטנים ברגע שהם נוצרים. הם למעשה חסינים מפני פריצה של חשבון מרכזי.

חכה למשהו טוב יותר

אולי בעתיד, חילופי חילופי אטומים המבוססים על מתווך וללא דמי גז וכן תמיכה במספר סוגים שונים של בלוקצ’יין ולא רק את’ריום יהפכו לסטנדרט..

אבל עד שהיום הזה יבוא (אם יקרה אי פעם) אנו עדיין זקוקים לפתרונות כיום בכדי לספק נזילות. אולי התשובה היום היא שאנחנו הסוחרים לא צריכים לבחור לרכז את עצמנו סביב בורסות שגובות דמי רישום מסיביים ובמקום זאת לחפש אפשרויות דמוקרטיות וידידותיות יותר בו זמנית עד שמשהו טוב יותר יבוא.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map