כלכלן מציע שהמחיר של ביטקוין ירקיע שחקים אם הוא יוקטן

ביטקוין

בעשור האחרון ביטקוין היה הנכס הטוב ביותר בעולם, שהתגייס מאגורות לאלפי דולרים והגיע לשיא כל הזמנים של 20,000 דולר בסוף 2017.

לדוגמה, סייפידאן אממוס, פרופסור לכלכלה ומחבר פריימר התעשייה “תקן הביטקוין”, נצפה באוקטובר האחרון שהביטקוין (שנסחר אז בסביבות 9,000 דולר) היה גבוה ביותר מ -838 מיליון אחוז ממחיר השוק הראשון של הנכס, שהיה מתחת לסנט אחד.

לפני עשר שנים נמכרו היום 5,050 btc תמורת 5.02 דולר בעסקת השוק הראשונה לביטקוין.

כיום הם יהיו שווים 42,171,792.50 דולר.

עלייה של 838,078,685%. https://t.co/yCvJ9TrrSn

– Saifedean Ammous (@saifedean) 12 באוקטובר 2019

יהיה זה הוגן לומר שביטקוין לא עשה ביצועים נמוכים יותר. אך על פי כלכלן מוביל ותומך מטבעות קריפטוגרפיים, הנכס יכול היה לבצע ביצועים טובים עוד יותר אם היו מיושמים פתרונות קנה מידה נכונים בזמן לעצרת הקודמת..

האם הביטקוין ייסחר גבוה יותר אם הוא מוגדל?

ב ציוץ שפורסם ביום שני, ג’פרי א ‘טאקר – סופר כלכלה של בית הספר האוסטרי, ענף של מחשבה כלכלית שידוע בנטייתו להימשך לכספים קשים כמו זהב (ולפעמים ביטקוין) – כתב:

אני לא מתרשם ממחיר 6,000 דולר של BTC. הייתי מפוצץ כשהדבר הגיע ל -30.00 דולר. אבל האם אתה יכול לדמיין את המחיר היום אם הדבר היה מגודל כראוי?

אני לא מתרשם ממחיר 6,000 דולר של BTC. הייתי מפוצץ כשהדבר הגיע ל -30.00 דולר. אבל האם אתה יכול לדמיין את המחיר היום אם הדבר היה מגודל כראוי?

– ג’פרי טאקר (@jeffreyatucker) 30 במרץ 2020

זה מגיע זמן קצר לאחר שטאקר הסביר בכלי התקשורת הממומן על ידי רוסיה RT כי המסע של ביטקוין למיינסטרים נפגע קשות מכיוון שהוא “לא הוגדל כראוי.” הכלכלן ציטט במיוחד את תחושתו כי מעט מדי צרכנים וסוחרים ממנפים את הטכנולוגיה.

למרות שהציוץ של טאקר קיבל אהבה רבה, שהודגשה על ידי כמעט 1,000 לייקים, רבים בקהילת הביטקוין מיהרו להפריך את הרגש..

רבים ראו את כישלונם של מזלגות הביטקוין “המוקטנות”, כמו BCH ו- BSV, כמקרה המושלם בנקודות; ואכן, למרות גדלי הבלוקים הגדולים שלהם, שני הנכסים הדיגיטליים הללו עדיין נסחרים במחיר נמוך באופן דרמטי מ- BTC. זה היה ככל הנראה בהתייחס להערותיו של טאקר משנת 2017, אז הוא שיבח את BCH כנכס דיגיטלי “שימושי”.

יאן פריצקר, מייסד שותף של שירותים פיננסיים BTC, שהקים את SwanBitcoin, שקוראים לו חוות דעתו של טאקר “הודיעה בצורה שגויה”, והסבירה כי ביטקוין “מתכוונן כראוי” ככל הנראה יקריב רבים מהמאפיינים המשרים את המטבע הקריפטוגרפי בערכו הגדול:

איך אתה מתאר לעצמך מערכת חסרת היתר אך איכשהו מעבירה בצורה קסומה כל עסקה מאמריקה לסין כדי להגיע לכל צומת בהיקף אינסופי. את כל. גָבוֹהַ. תפוקה. מערכות. האם. בנוי. ב. שכבות. אוֹ. האם. לְגַמרֵי. מְרוּכָּז.

ומייקל גולדשטיין ממכון נקאמוטו אמר כי אפילו ב -6,000 דולר הביטקוין “מתכוונן נכון לפי לוח הזמנים”, ומתייחס לעובדה שהיכולת הכלכלית של BTC הולכת וגדלה ככל שעולים המחירים..

סיפור ארוך קצר, מעט ביטקונרים הארדקור הסכימו עם טאקר.

קנה המידה קורה

גם אם התזה של טאקר אינה תקפה, ברור כי נעשים ניסיונות להגדיל את בלוקצ’יין הדגל, אם כי לא מהר כמו שחלקם היו רוצים.

הפיתרון המוביל במקום הוא רשת הברק – פתרון קנה מידה של שכבה שנייה המעביר עסקאות מחוץ לבלוקצ’יין הבסיסי של הביטקוין כדי לאפשר העברות מהירות ברק, בחינם וביעילות. רבים משווים את הפתרון ללשונית פתוחה בסרגל.

מוקדם יותר השנה, חטיבת הקריפטו של ענקית הפינטק, כיכר Crypto הנקראת כראוי, חשפה את ערכת פיתוח הברק (LDK), שתאפשר למפתחים ליצור אינטגרציות “מותאמות אישית” של הרשת בצורה “קלה, בטוחה ומוגדרת”. באמצעות ממשק API, אפליקציות הדגמה וכלים טכניים אחרים.

בעיקרו של דבר, זה אמור להקל על שילוב רשת הברק בתוכנת מטבעות קריפטוגרפיים קיימת או מתקדמת בהרבה, ולכן צריך להגדיל את אימוץ פתרון המידה בזמן רב..

יש גם התקדמות עם מה שמכונה חתימות שנור, שהן פתרון קריפטוגרפי שיאפשר יותר עסקאות להשתלב בכל בלוק ביטקוין, ובכך להגדיל את מספר העסקאות האפשריות בשנייה..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me